אודות

ישראל היא מעצמה עולמית בתחום השתלות השיניים.

מדי שנה, מתבצעות בישראל מאות אלפי השתלות דנטליות, ופועלות בה עשרות חברות המייצרות שתלים וציוד רפואי להשתלות, כחול-לבן. מיליונים רבים של שתלים, וכן ציוד נלווה להשתלות, יוצאים מדי שנה את גבולות ישראל לכל רחבי העולם. 

העמותה הישראלית להשתלות דנטליות (Israel Association of Oral Implantology) היא ארגון ללא מטרות רווח המאגד את רופאי השיניים המובילים בתחום ההשתלות והשיקום על-גבי שתלים בישראל, משנת 2001.

בשנים האחרונות, הפכו ההשתלות הדנטליות לחלק עיקרי מהפרקטיקה של רופא השיניים במרפאתו או במסגרות הציבוריות למיניהן. החברות בעמותה והפעילות בה מאפשרות לציבור רופאי השיניים העוסקים בהשתלות דנטליות להמשיך להתעדכן, להתקדם ולשמור על יכולתנו להמשיך ולהוביל את פריצת הדרך הטכנולוגית והרפואית אותה אנו חווים.

העמותה היא חברה מייסדת (Component Society) בקוגרס העולמי להשתלות דנטליות (ICOI) – הארגון המקצועי הגדול והמוביל בעולם בתחום ההשתלות הדנטליות. זהו ארגון ותיק ובו עשרות אלפי חברים בכל רחבי העולם. פעילותו הנרחבת כוללת ארגון כנסים בינלאומיים, הכשרת רופאי שיניים לעיסוק בהשתלות דנטליות, הוצאת עיתון מקצועי והענקת תארים מקצועיים בתחום ההשתלות לרופאים שעמדו בדרישות המחמירות של הארגון.

חברי העמותה בישראל נהנים מכל ההטבות שמקנה החברות בארגון. רבים מחברי העמותה מחזיקים בתארי Fellow ו-Diplomate של ICOI, אשר הוענקו להם לאחר שהוכיחו עמידה בדרישות קליניות ואקדמיות קפדניות.

הנהלת העמותה נבחרת מדי שנתיים בבחירות דמוקרטיות, על-ידי אסיפת החברים הכללית.

מדי שלושה חודשים, העמותה מארגנת ערבי לימוד מקצועיים לחבריה. אל ערבי הלימוד מגיעים מיטב המרצים מהארץ ומהעולם, וההזמנה להרצות בעמותה היא אות כבוד. ערבי העיון של העמותה משמשים במה לחבריה להצגת עבודותיהם ולשיפור ועידכון הידע המקצועי.
 
בנוסף, מארגנת העמותה קורסים וסדנאות לחבריה, וכן כינוס בינלאומי גדול ומרשים הנערך מדי שנתיים, וידוע בזכות איכות המרצים הבינלאומיים המגיעים אליו.
 
העמותה היא הארגון המקצועי היחיד הדואג לשמירת האינטרסים של כל רופאי השיניים העוסקים בהשתלות. אנו מקבלים בברכה לשורותינו כל איש מקצוע בתחום רפואת השיניים, המעוניין לשפר את ידיעותיו בתחום.

חברים מייסדים

ד"ר זאב אורמינר

ד"ר עאדל ביאדסה

ד"ר איתן בר

ד"ר ג'רי כהן

ד"ר איתן מיז'יריצקי

ד"ר עזאלדין עבד אלגאני

ד"ר ראובן שפירא